Pasagjeria e avionit, letër pilotit të linjës

Histori te rralla
355
0
sample-ad

“Faleminderit që më solle në shtëpi. Faleminderit që e bëre kaq të sigurt këtë gjë.”

Është gjithmonë e nevojshme për t’u thënë thënë faleminderit pilotëve, aq më tepër pas tragjedisë së avionit Germanwings që u rrëzua në Alpet javën e kaluar.

Një letër falenderimi e shkruar me dorë nga një pasagjere e një linje ajërore drejtuar pilotit të avionit, ka prekur mijëra njerëz të cilët e kanë parë në rrjete sociale.

Letra është postuar nga piloti Jai Dillon në llogarinë e tij në Twitter  me mesazhin: ” Një letër e dhënë për një koleg nga një pasagjer në bordin e  avionit të tij. Duke vërtetuar që ne jemi të gjithë këtu së bashku…Ju jeni duke bërë një ndryshim të madh dhe ju jeni arsyeja që unë mund të buzëqeshje sonte” janë disa nga fjalët që shkruan Bethanie në letrën e saj.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

20 + 20 =