Gareth Bale pranon sfidën e NBA në "Halfcourt Challenge"

Sport
438
0
sample-ad
272AAB6100000578-3019733-Bale_revealed_his_NBA_dream_team_including_himself_Peter_Crouch_-a-1_1427817794199

 

Pas sfidave të lagjes me ujë për ALS (Ice Bucket Challenge) , Photo I Would Never post në Instagram për disa VIP-a kësaj rradhe hyn në lojë dhe sfida sportive.

Shumë sportistë të ndryshëm morrën pjesë në këtë sfidë të organizuar nga NBA. Sportistë jashtë fushës së basketbollit kanë 5 mundësi për të futur topin në kosh nga mesi i fushës. Pasi mbarohet sfida personale mund të sfidohet dikush tjetër.

Gareth Bale e pranoi me dëshirë të plotë sfidën pas videos të shpërndarë disa muaj më parë ku arriti të shënonte një kosh nga një distancë e largët brenda vilës së tij. NBA e sfidoi dhe uellsiani e pranoi.

Në pesë gjuajtje uellsiani realizoi 3 dhe iu afrua 1 herë koshit. Sfidën ia kalon shokut të skuadrës Luka Modric dhe kampionit në F1 Lewis Hamilton.

Screenshot_376

Facebook Comments

POST A COMMENT.

20 − nine =