Barcelona në ankth, dëmtohet Messi, mungon një muaj

Sport
266
0
sample-ad
15-11_Messi.v1416243283

Lajme jo të mira për skuadrën e Barcelonës. Ylli blaugrana Lionel Messi është dëmtuar në stërvitjen e sotme të Argjentinës dhe është detyruar të lërë grumbullimin.

Sipas testeve mjekësore ai pritet të mungojë të paktën katër javë.

Kjo nuk është aspak situat e favorshme për katalanasit pasi gjatë kësaj kohe Barcelona ka disa ndeshje të rëndësishme në La Liga, përfshi ato kundër PSG në Ligën e Kampionëve.

Ja ndeshjet në të cilat pritet të mungojë Messi.

Ndeshjet

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × 5 =