Ngjela: Rama po tenton largimin e Metës nga politika

AktualitetKryesorePolitike
320
0
sample-ad

Spartak Ngjela mendon se çështja e Tom Doshit mund të jetë shumë më e thellë nga sa duket.

“Mund të jetë një marrëveshje e faktorit ndërkombëtar për të goditur malavitën në Kuvend, marrëveshje e cila është pranuar edhe nga kryeministri Edi Rama. Fakti që ndërkombëtarët reaguan menjëherë, më tregon se e kanë ditur. Çështja është politike, nuk është kaq e thjeshtë,” tha Ngjela për gazetën “Sot’.

“Shenjat janë që mund të jetë një konflikt mes Ramës dhe Metës, sepse kanë ngecur reformat. Pra, pas kësaj ngjarje mund të fshihet skenari për të larguar Metën nga politika”.

“Një tjetër pistë mund të jetë një konflikt i mundshëm mes vetë Ramës dhe Doshit. Pse është prishur Rama dhe Doshi? Kjo nuk dihet. Kuptohet qartë që ka qenë një bisedë mes Ramës dhe Doshit”, theksoi Avokati.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 × two =