Të përmbyturit e qeverisë Berisha kërkojnë dëmshpërblimet, bllokojnë aksin rrugor Shkodër-Lezhë

AktualitetKryesoreSociale
190
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”21119″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Banorët e dëmtuar nga përmbytjet e ndodhura në kohën kur kryeministër i vendit ishte Sali Berisha janë ngritur paraditen e sotme në protestë, duke kërkuar dhënien e dëmshpërblimeve të premtuara dhe deri tani të papërfituara.

Burimet mediatike thanë se pjesëmarrësit në protestë qenë të shumtë dhe përbëheshin nga banorë tokat dhe shtëpitë e të cilëve u përmbytën ndër vitet 2010-2012 gjatë qeverisje së kabinetit të kryesuar nga Sali Berisha. Protesta e tyre u zhvillua duke bllokuar aksin rrugor Shkoder-Lezhë paraditen e sotme. Nëse nuk do ti shlyen detyrimet banorët paralajmëruar se nuk do të shlyejnë detyrimet ndaj OSHEE-së.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eighteen + eight =