Momenti kur një oktapod kërcen nga uji për të kapur dhe përpirë një gaforre (Video)

Kuriozitete
194
0
sample-ad

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=F5fZu-1bt6Y”][vc_column_text]Oktapodi është krijes e mahnitshme në shumë mënyra, por kjo video, e cila u filmua nga një kamer amatore kohët e fundit në Yallingup të australisë, tregon momentin befasues kur një oktapod kryen një sulm të tërbuar kundrejt një gaforreje.

Kjo mund të ketë ndodhur edhe më parë, por është hera e parë që filmohet kur një oktapod është duke sulmuar dhe bërë gjueti në tokë.

Oktapodi po qëndronte pa lëvizur duke pritur momentin e duhur për të kapur gaforren dhe më pas ai kërcen si i tërbuar.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

8 + nineteen =