Vlorë/ Plagoset me armë zjarri një 16 vjeçar, shpallet në kërkim autori

AktualitetKronikeKryesore
392
0
sample-ad
polici-vlore

Vlorë- Pas një konflikti për motive të dobëta mes dy të rinjsh në lagjen “Rilindja”, shtetasi Erion Begaj nga fshati Babicë ka plagosur me një armë zjarri  e tipit pistoletë 16-vjeçarin A.H. duke e gjuajtur një herë në këmbë .Sipas burimeve nga Policia e Vlorës, mësohet se  blut e qytetit bregdetar kanë shkuar  menjeherë në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur zbardhjen e çeshtjes. Thuhet se  viktima ndodhet në spital dhe jashte rezikut për jetën. Policia ka bërë dokumentimin ligjor dhe po bën kërkime për kapjen e autorit i cili është larguar menjëherë pas ngjarjes.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

4 × 5 =