Mbledhja e përbashkët Kosovë-Shqipëri, Ministri Bushati vizitë në Prishtinë

Politike
330
0
sample-ad

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati viziton sot Kosovën. Vizita e kryediplomatit të Tiranës i paraprin mbledhjes së përbashkët të qeverive të Tiranës dhe Prishtinës më 23 mars.

Për të parë ecurinë e objektivave të caktuara në mbledhjen e shkuar, Bushati do të takohet me presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga, kryeministrin Isa Mustafa dhe homologun e tij Jashim Thaçi.

Pas tyre, minsitri i jashtëm i Shqipërisë do të takohet edhe me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

seventeen + eight =