Pirlo do të mungojë tre javë

Sport
303
0
sample-ad
Konfirmohet, Pirlo mungon tre javë

Skuadra e Juventusit ka konfirmuar se mesfushori italian, Andrea Pirlo, do të mungojë tre javë për një lëndim muskulor.

Mesfushori legjendar u lëndua në fitoren kundër Borussia Dortmundit me rezultat 2-1 të Martën, dhe pastaj i është nënshtruar testeve mjekësorë për ta kuptuar lëndimin.

Kampioni i Italisë ka deklaruar se Pirlo ka pësuar një zgjatje muskulore të shkallës së parë në kofshën e djathtë, dhe se duhet të qëndrojë jashtë fushave për rreth 20 ditë.

Pas këtij konstatimi të mjekëve, Pirlo pritet të mungojë në katër ndeshjet e ardhshme të Juves, duke përfshirë këtu derbin ndaj Romës dhe gjysmëfinalen e Kupës së Italisë ndaj Fiorentinës.

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × five =