Artistja zviceriane ekspozitë nudo në muze me një foshnje në krah (Foto)

ArtKulture
634
0
sample-ad

Milo Moire një artiste zviceriane  32 vjeçe ka bërë një ekspozitë mbi ekspozitë në një muze në Berlin duke lënë me fytyrë të skuqur vizitorët.

Krejtësisht nudo me një fëmijë në krah, artisja kontroverse ka shëtitur nëpër muze.

Performancën e saj e kanë parë edhe shumë fëmijë.

 Moire u zhvesh nudo si pjesë  ekspozitës “Naked Life” në “LWL Museum for Art and Culture” në qytetin Muenster në Gjermaninë veri-perëndimore

Një e apasionuar pas artit Anke Lange, 30 vjeçe  pas kësaj shfaqjeje tha: “Unë jam për shprehjen e të gjitha alternativave në art, por kjo ishte thjesht qesharake”.

Ndërsa vet Milo Moire tha se ajo donte të tregonte “një  foshnje të zhveshur të sigurt në krahët e një gruaje lakuriq” në ekspozitën, e cila përmban vepra nga artistët britanikë Francis Bacon, Lucian Freud dhe David Hockney.

PAY-Milo-Moire Naked art: Milo Moire, 32, was naked as she carried a baby around the LWL Museum for Art and Culture Mixed reaction: Art lovers are torn in their assessment of 'A naked infant safe in the arms of a naked woman' at a gallery in Munster, Germany Unimpressed: Visitors look bemused at the stunt by controversial artist Milo Moire at the LWL Museum for Art and Culture in Munster, Germany Unimpressed: Visitors look bemused at the stunt by controversial artist Milo Moire at the LWL Museum for Art and Culture in Munster, Germany

Facebook Comments

POST A COMMENT.

10 − 10 =