Erza Muqolli, talenti i "France Got Talent", këndon në gjuhën e nënës (Video)

ArtKulture
902
0
sample-ad

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=3Z70ppULPC0″][vc_column_text]Vogëlushja Shqiptare me orgjinë nga Drenica e Kosovës, ka mahnitur publikun shqiptar duke kënduar disa këngë në gjuhën e saj mëm Shqip. Erza Muqolli në një emision televiziv “Express” në Kosovë “ ka qenë e ftuar dhe ka kënduar mrekullisht në frëngjisht edhe në shqip. Vajza 9-vjeçare e talanetuar që u shfaq në një audicion në “France Got Talent”, e cila u përzgjodh edhe nga votimet e publikut të jetë deri në finale, ku u rendit e treta, ajo përsëri ishte një nga fitueset e atij audicioni. Erza, në studion e KTV-së ka interpretuar “LIVE” disa këngë në frëngjisht edhe në shqip, duke i shoqëruar edhe vetë me piano.  Gjithashtu vogëlushja e bukur në këngën shqip ajo shpreh dashurinë për vendlindjen e prindërve të saj, Drenicën.

“Do ta dua vendlindjen e babit tim

Edhe pse linda larg

Atje diku, në mërgim..”

Më pas nga zëri i ëmbël dhe drithërus ka kënduar këngën Xhamadani vija vija me një form të stilit të saj..

E.I /shtypi.net

[/vc_column_text][vc_single_image image=”23164″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eighteen − seven =