Blerja më e mirë e dimrit mban emrin e Fernando Torres.

Sport
296
0
sample-ad
B7bFF6jCIAAtXSj.jpg-large-900x444

Një moment vëmendjeje. Nëse do të bëhej një pyetje se kush do të ishte pëforcimi më i mirë në merkato? Do ishte Wilfried Bony,Lucas Silva,Cerci,Cuadrado,Doumbia,Shaqiri apo Schurrle?Një sondazh të tillë e kryen dhe site-i zyrtrar i UEFA-s. Kërkonte UEFA.com një emër konkret e cila është mbushur me shirita bardhekuq. FERNANDO TORRES ishte dhurata për Simeonen këtë dimër dhe ai është blerja më e bujshme dhe më e suksesshme e dimrit. #TorresHaVuelto në Madridin e tij, në Calderon që u rikthye para 45 mijë tifozëve në një ditë të ftohtë Janari.I vendosur në mes të fushës me emocionin në shpirt dhe rrotullohej duke parë tribunat dhe më pas tha “Nuk e di cfarë kam bërë për të merituar këtë,një ditë ju lutem ma thoni,” Frytet e atyre fjalëve i tregoi në fushë. Përjetoi 2 derbi atë të Milanos dhe atë të Madridit ku tek i fundit u bë protagonist për Atleticon e tij. 2 gola asgjë më shumë dhe asgjë më pak.Gol tjetër me Barcën. Dhe rastësisht gjithnjë gola në minuta të para.

Kush janë blerjet e tjera më të mira?
2.Wilfried Bony – 32 milion nga Swansea
3.Seydou Doumbia-15 milion nga CSKA
4.Xherdan Shaqiri -18 milion nga Bayen.
5.Andre Schurrle-32 milion nga Chelsea.
Një 5-ce pa transferimin e heshtur të Cuadrados dhe ardhjes së Lucas Silva nga Gremio për tek Real Madrid.’

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

4 × 4 =