Home / Aktualitet / Terrorizmi, kapet shqiptari në Itali me dokumente false e foto me kallash

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifaa-2/framework/parts/post-head.php on line 73

Terrorizmi, kapet shqiptari në Itali me dokumente false e foto me kallash

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19731″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane i dyshuar për terrorizëm në aeroportin e Catanias, përpase ai të nisej për fluturim drejt Londrës.

Pasi kaloi kontrollin, 30-vjeçari u kap teksa tentonte të ngjitej në avionin që nisej drejt Londrës, me biletën që e kishte siguruar përmes dokumenteve të falsifikuara.

Ai ishte i skeduar nga autoritetet e ndërsa gjatë kontrollit nga forcat e anti-terrorit i është gjetur një kartë memorie, ku brenda saj ishin disa foto të tij me një tjetër person duke pozuar me kallashnikov dhe Ak-47.

Gjithashtu nga kontrolli rezultoi se ai kishte dhe dokumente të tjera false. Ky arrestim vjen pas lajmit të mediave italiane se në këtë shtet është një celulë terroriste që po mbahet nën vëzhgim nga autoritetet.

Vetëm tre ditë më parë, Italia dëboi një 22-vjeçar nga Kosova, si të dyshuar për terrorizëm. Resim Kastrati, me pseudonim Obeidullah, jetonte në Cremona dhe sipas raporteve kishte kërcënuar në rrjetet sociale për masakrën e “Charlie Hebdo”, duke thënë se është i gatshëm për akte ekstreme për të mbrojtur figurën e Muhamedit.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Check Also

“VLORA – QYTETI QË PO ZGJOHET”

Të shtunën, më 09.11.2019, në Namur, kryeqyteti i Vallonisë në Belgjikë, u hap expo me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + nine =