Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re

AktualitetKryesore
177
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16585″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Të parët në botë, për shkak të ndryshimit të orës, që i thanë mirëseardhjen vitit të ri 2015 ishin banorët e Aucklandit në Zelandën e Re.

Viti i ri në këtë qytet mbërriti 13 orë më parë sesa në Evropë.

Më pas viti i ri ”do të shkojë” në Australi, Japoni dhe Kinë, përpara se ”të vijë” në Evropë.

Të fundit që do ta presin vitin e ri janë banorët e ishujve Samoa, të cilët tradicionalisht e festojnë në plazhe.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eight − four =