iPhone 6 shpallet celulari më i mirë i vitit 2014

Shkenceknologji
198
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16395″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Apple ka dominuar plotësisht pjesën e teknologjisë me pajisjet e saj, duke u shpallur kështu edhe fituese për ‘celulari më i mirë’ dhe ‘tableti më i mirë’ i vitit 2014.

Në një sondazh të kryer nga Digital Spy, në të cilën morën pjesë mbi 26,000 njerëz, iPhone 6 është shpallur si telefoni më i mirë i vitit 2014, duke lënë prapa Samsung Galaxy Note dhe iPhone 6 Plus.

iPad Air 2 dominoi plotësisht kategorinë e tabletëve më të mirë, duke marrë parasysh gjysmën e votave.

Rezultati përfundimtar pas votimit është ky:

Celulari më i mirë:

1. iPhone 6 – 46.6%

2. Samsung Galaxy Note 17.9%

3. iPhone 6 Plus – 12.1%

4. HTC one (M8) – 6.7%

5. Sony Xperia Z3 – 6.4%

Tableti më i mirë:

1. iPad Air 2 – 62%

2. Samsung Galaxy Tab S – 8.4%

3. Amazon Fire HD 6 – 5.7%

4. Samsung Galaxy Note 10.1 – 5.5%

5. Nexus 9 – 4.3%[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

7 + nineteen =