Pamjet e mrekullueshme të urës së Goricës në Berat, pas rikonstruksionit

AktualitetKulture
282
0
sample-ad

Kreui i qeverisë Edi Rama nëpërmjet një postimi me foto në rrjetin social “Facebook”, shkruan se ka përfunduar rikonstruksioni i urës së famshme të Goricës në Berat.

Duke e cilësuar si një xhevahir të trashëgimisë sonë kulturore, Kryeministri Rama shkruan se kjo urë ka dalë nga balta disametroshe dhe errësira ku ishte zhytur për njëzet vjet.

Del nga balta disametroshe dhe errësira ku ishte zhytur për njëzet vjet ura e famshme e Goricës në Berat, një tjetër xhevahir i trashëgimisë sonë kulturore ‪#‎RILINDJE”.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 − one =