Një tjetër anije me 700 persona në bord, jep alarmin SOS nga Korfuzi

AktualitetKryesore
340
0
sample-ad

Pas “Norman Atlantic” që u përfshi nga flakët në brigjed e Korfuzit, një tjetër alarm SOS është marrë po nga ky ishull. Një anije me 700 persona në bord, ndodhet në rrezik dhe ka dhënë sinjalin për ndihmë. Drejt zonës ku supozohet të jetë anija me 700 persona janë nisur nga Greqia, helikopterë Super Puma.

Ndërkaq në një informacion i pakonfirmuar zyrtarisht thuhet se në bordin e anijes në rrezik ka njerëz të armatosur. Këtë informacion e kanë dhënë vetë pasagjerët e anijes.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × 4 =