Filmi më i shkarkuar ilegalisht për vitin 2014

Kulture
319
0
sample-ad

“The Wolf of Wall Street”, filmi që shfaq jetën “përrallore”të Martin Scorsese, si agjent burse i korruptuar në Nju Jork, është shkarkuar më shumë gjatë vitit 2014, ilegalisht, sigurisht. Ky film është shkarkuar mbi 30 milionë herë nga përdoruesit e torrentit.

Pas “The Wolf of Wall Street” qëndron filmi vizatimor “Frozen”, me 29.357 milionë shkarkime, dhe vendin e tretë e zë filmi 3D i titulluar “Gravity”.

Kur u shfaq për herë të parë në SHBA, filmi The Wolf of Wall Street, ku roli kryesor luhet nga Leonardo DiCaprio, mori disa kritika për shkak të skenave erotike dhe përdorimit të drogës.

Në 20 filmat më të shkarkuar për vitin 2014 bëjnë pjesë edhe filmat që janë nominuar për çmimet Oscar, si 12 Years a Slave, American Hustle dhe Captain Phillips.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

1 × four =