Lumi Gjanica vazhdon të shkaktoj përmbytje të banesave dhe magazinave

Aktualitet
199
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16209″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Nga shirat e dendur që kanë rënë ditët e fundit kanë fryrë shumë edhe lumin Gjanica në Fier, i cili ka dalë nga shtrati.

Për pasojë janë përmbytur zyrat e Ujësjellës Kanalizimeve në Fier, magazinat, disa lokale dhe disa banesa.

Punonjësit e UKT-së po punojnë për të nxjerrë ujin nga zyrat, ndërkohë që flitet për dëme të konsiderueshme.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

seventeen + eleven =