Lefer Koka shkarkon kryeinspektorin Kristaq Thimio, ishte debitor ndaj OSHEE

AktualitetPolitike
207
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16210″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]

Ministri i Mjedisit Lefter Koka ka shkarkuar nga detyra kryeinspektorin e Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve dhe Ujërave në Gjirokastër.

Kristaq Thimio rezulton të jetë debitor ndaj OSHEE-së. Në këtë Ministri, Thimio është zyrtar i dytë që shkarkohet për debi ndaj OSHEE-së.

Rasti i Thimios nuk është i vetmi që shkarkohet për debi ndaj OSHEE-së pasi ditë më para kryeministri Rama ka shkarkuar nga detyra zv.ministren e Mjedisit, Diana Bejko. Kjo e fundit nuk kishte paguar energjinë elektrike në shtëpinë e saj të dytë në Velipojë për 2 muaj.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × 1 =