Policia Kufitare e Kakavijës ndalon 35 klandestinë nga Eritrea, Kongo dhe Siria

Aktualitet
154
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”15981″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia Kufitare e Kakavijës ka bërë të mundur ndalimin e 35 klandestinëve, të cilët vinin nga Eritrea, Kongo dhe Siria. Klandestinët nëpërmjet Shqipërisë kishin destinacion vende të ndryshme të Europës.

Kushtet e këqija dhe moti i ftohtë ka bërë që klandestinët të mos ndihen mirë nga gjendja shëndetësore dhe për këtë i është ofruar ndihma mjekësore.

Ndërkohë policia e Gjirokastrës po punon për të mësuar se kush është person i cili i ka ndihmuar klandestinët.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

19 − 3 =