Dyqind punonjës policie, me grada të reja

AktualitetKryesore
165
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”15976″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Dyqind efektivë policie kanë marrë gradën ‘komisar’ dhe atë të ‘nënkomisarit’ brenda këtij muaji. Burime pranë policisë sqarojnë se 190 efektivë u janë nënshtruar testimeve për të marrë gradën e ‘komisarit’ dhe vetëm 100 prej tyre e kanë marrë atë. Ndërkohë që, pak kohë më parë, në testim janë përfshirë edhe 89 efektivë të tjerë të uniformave blu për gradën e ‘nënkomisarit’, nga të cilët, vetëm 76 prej tyre e kanë marrë atë. Sipas të dhënave që vijnë nga dikasteri i Rendit, në grupin e dytë, me urdhër të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, kanë qenë efektivët që kanë pasur arsimin e lartë në degët e Fakultetit Ekonomik dhe atij Juridik.

GRADAT


Burime të sigurta pranë uniformave blu sqarojnë se rreth dy javë më parë, 190 efektivë të policisë i janë nënshtruar një testimi me shkrim për të marrë gradën e ‘komisarit’ dhe nga faza e parë vetëm 140 prej tyre janë kualifikuar. Mësohet se, pas kësaj faze, efektivët e kualifikuar u janë nënshtruar…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

19 + 19 =