Paris Saint-Germain në garë për shërbimet e Adnan Januzaj

Sport
182
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”15788″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Përveç Interit, Evertonit dhe disa skuadrave të tjera në garë për shërbimet e talentit të Manchester United Adnan Januzaj, është futur edhe skuadra kompione e Francës Paris Saint-Germain. Trajneri i parizienve Laurent Blanc, po synon ta përforcoje ekipin për pjesën e dytë të sezonit.

Sipas gazetës franceze L’Equipe, objektiva të trajnerit francez janë Kevin De Bruyne i Wolfsburgut dhe Adnan Januzaj i Machester Unitedit.

Ylli kosovar nuk po aktivizohet shume në formacionin e Louis Van Gaalit dhe gjatë janarit pritet të huazohet ne ndonje skuader tjeter.

Kampioni i Francës është i gatshëm ta transferoje lojtarin e perfaqesueses belge në Paris por kjo gjë do të vendoset edhe nga vetë lojtari, pasi për lojtari ka shumë rëndësi që ai të aktivizohet në fushën e lojës dhe për këtë duhet ti mendoj mirë gjërat pasi Januzajt i ka bërë oferta drejtpërdrejtë edhe ish trajneri tij Devid Mojes.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

11 − two =