Elbasan, sekuestrohen 81 kallëpe tritol, arrestohet një person

Aktualitet
196
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”15615″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia e Elbasanit, ka kryer me sukses një tjetër operacion për sekustrimin e kallëpeve të tritolit. Pas një pune të sektorit të trafiqeve, u bë e mundur realizimi i Operacionit “VILAN”.

Në këtë operacion u  kap dhe u arrestua shtetasi Arianit Hasan Blloshmi, i datelindjes 16.06.1998, lindur dhe banues ne fshatin Sopot, komuna Stravaj te rrethit Librazhd.

Gjatë operacionit është bërë e mundur sekuestrimi i 81 kallepeve tritol e llojit TNT 250 gr secila dhe nje pushke model 56, te cilat ky person i kishte per ti shitur.

Ndaj Blloshmit ka nisur procedimi penal për “Mbajtja e armeve luftarake” dhe “Trafikimi i lendeve plasese”.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

one × 5 =