Arrestohet drejtori i Krimit Ekonomik të Shërbimit Sekret Informativ Shtetëror

AktualitetKronikeKryesore
369
0
sample-ad

Vartësi i Visho Ajazi Likës ,aktualisht, ndodhet në ambientet e izolimit në Komisariatin numër 2 në Tiranë teksa pritet që të mërkurën të dalë para gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë ndaj tij…

Drejtori i Krimit Ekonomik në Shërbimin Informativ Shtetëror, Pjetër Kaçi është prangosur nga policia e shtetit nën akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike. Sipas policis Kaçi është prangosur rreth orës 23:00 të mbrëmjes së djeshme, teksa në lokalin e tij është konstatuar lidhje e paligjshme e energjisë elektrike.

Vartësi i Visho Ajazi Likës aktualisht ndodhet në ambientet e izolimit në Komisariatin numër 2 në tiranë teksa pritet që të mërkurën ai të dalë para gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë ndaj tij.

Kaçi rezulton që në Shërbimin Informativ Shtetëror të mbajë një nga postet kyçe duke qenë dhe i besuari i kreut aktual të SHISH, Ajazi Likës, ndërsa në terren inspektorët e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike dhe policia kanë konstatuar lidhjen e paligjshme në lokalin e tij.

Menjëherë pas arrestimit, policia bënë me dije se ka njoftuar Shërbimin Informativ Shtetëror dhe vetë kreun e saj Visho Ajazi Lika, teksa ka kërkuar që ndaj Drejtorit të Krimit Ekonomik të merret dhe masë administrative për shkeljen e konstatuar si vepër penale ajo e vjedhjes së energjisë elektrike.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five × three =