Guardian uron Krishtlindjen me veprat e artistëve më të mirë botërorë, midis tyre edhe Anri Sala.

ArtKulture
190
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Në vend të kartolinave e letrave, e përditshmja angleze The Guardian po i uron të gjithë lexuesve të saj Krishtlindjen me anë të veprave të artistëve më të mirë të botës, nga ku është zgjedhur edhe nje punë e artistit shqiptar Anri Sala.

Me palma ngjyra ngjyra e valëzuese,dhe me drita diskotekash interesante, Anri Sala ju fton në festën e tij të Krishtilindjeve –shkruan The Guardian[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”15237″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Këtë punim instalacioni me titull “Eversion E_white” Anri e ka realizuar në vitin 2009 dhe e ka prezantuar dikur në Jardin Botanico.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 2 =