Vritet edhe një tjetër shqiptar në Siri

AktualitetKronikeKryesore
185
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14986″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një tjetër shtetas  i popullsië shqiptare të Maqedonisë është vrarë në Siri. Lajmin e ka bërë public rrjeti informative “TetovaSot” duke sqaruar se bëhet fjalë për 23 vjeçarin me inicialet E.A., banorë i Inxhikovës së Shkupit. Sipas medias i riu shkupjan kishte shkuar në Siri vetëm tre muaj më parë, për të luftuar në krahë të xhihadistëve të ISIS-it.

Edhe ministria e Brendshme ka konfirmuar rastin dhe se është në dijeni për vdekjen e të riut nga Shkupi me po këtë identitet.

Deri më tani nga Maqedonia kanë humbur jetën 13 persona në fushëbetejat e Sirisë dhe Irakut.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

seventeen − 16 =