Sanchez është Suarezi i Arsenalit

Sport
173
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”15067″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Arsene Wenger ka lavdëruar sulmuesin e tij, Alexis Sanchez. Trajneri i skuadrës londineze të Arsenalit, ka thurur elozhe për sulmuesin Kilian Alexi, për paraqitjet e tij në këtë sezon në Premier Ligue.

Francezi deklaroi se kiliani është Luis Suarez i Arsenalit, duke parë formën e tij të jashtëzakonshme këtë edicion.

“Sanchez duket se është i bërë për lojën angleze. Ai e ka mundësinë që të ambientohet lehtë. Por, ai ka llojin e lojës instiktive dhe të fortë”, u shpreh Sanchez.

“(Sanchez dhe Suarez) Kanë ngjashmëri. Ata janë jug-amerikanë, ata janë lojtarë provokativë dhe ata luajnë shumë me topin. Ata kanë shumë ngjashmëri mes vete”, shtoi tutje francezi.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

13 − six =