Ambasadori i SHBA, Aleksandër Arvizu këshillon Lulzim Bashën

AktualitetKryesorePolitike
376
0
sample-ad

Në intervistën e djeshme në Top Story, ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, ka dhënë edhe mesazhe për mazhorancën qeverisëse dhe për kreun e opozitës Lulzim Bashën.

Ai ka thënë se njerëzit nuk e kanë shumë qejf atë. Por, sipas tij, kjo duhet të ndryshojë. Arvizu ka thënë se Basha duhet të afrojë në parti figura të tilla si Gjergj Bojaxhi, Mark Marku, Besnik Mustafaj, Ilir rusmajli dhe Selami Xhepa.

Basha ka një përgjegjësi të madhe para tij. Do të kërkojë urtësi dhe kurajo për të kjo detyrë. Këshilla ime e pakërkuar është që ai duhet të hapë dyert dhe të zgjedhin atë.

Ndërsa për qevrinë ambasadori amerikan deklaroi, i bëjë thirrje maxhorancës të ketë kujdes me arrogancën pasi në të kundërt shpejt mund të përfundojë në opozitë.

Një tjetër mesazh ishte për kreun e SHISH Visho Ajazi Lika por edhe për Edi Ramën. Për kreun e SHISH mesazhi është se ai duhet të fitojë besimin e qeverisë, ndërsa për Ramën është se duhet t’i jepni një mundësi.

Ai thotë se kur ka shkuar të takojë Fullanin, ditën që ai do të thirrje nga Këshilli Mbikqyrës, ku njëri prej anëtarëve i kërkoi dorëheqjen, ka shkuar si mik dhe jo një njeri i cili do të ndikonte në proceset ligjore.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

four × 3 =