FIFA, kombëtarja Shqiptare renditet e 58-ta, Gjermania vazhdon të kryesojë, e ndjekur nga Argjentina

Sport
188
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14764″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kombëtarja shqiptare ka zbritur tetë vende në renditjen e fundit të publikuar nga FIFA. Kjo renditje ka qënë e fundit për këtë vit dhe kombëtarja kuq e zi e futbollit e ka përfunduar vitin 2014 në vendin e 58-të, duke rënë tetë vende klasifikimin e përgjithshëm, në krahasim me renditjen e publikuar nga FIFA në muajin e kaluar.

Kuqezinjtë, një muaj më parë kishin 577 pikë dhe renditeshin në pozitën e 50-të, ndërsa në renditjen e publikuar nga shtëpia e futbollit botëror të enjten, ekipi i Gianni De Biasit e gjen veten tetë pozita më poshtë, me vetëm 543 pikë.

Renditja e FIFA-s për 10 vendet e para:

1. Gjermania 1725 pikë
2. Argjentina 1538
3. Kolumbia 1450
4. Belgjika 1417
5. Holanda 1374
6. Brazili 1316
7. Portugalia 1160
8. Franca 1160
9. Spanja 1142
10. Uruguai 1135[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

9 + 5 =