Betohet ambasadori i ri amerikan i Shqipërisë

AktualitetPolitike
185
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14612″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]

Ambasadori i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Donald Lu, i cili do të zëvëndësojë Ambasadorin Alexander A. Arvizu,

u betua gjatë një ceremonie zyrtare në Departamentin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Gjatë fjalës së tij, Ambasadori i ardhshëm Lu tha se “Shqipëria është një aleate e afërt dhe një mike e Shteteve të Bashkuara. Unë do të punoj çdo ditë në mënyrë që të sigurohem që kjo aleancë dhe miqësi të arrijë pritshmëritë ambicioze që amerikanët dhe shqiptarët ndajnë me njëri-tjetrin.

Ne jemi dhe gjithnjë do të mbetemi dy popuj pafundësisht të përkushtuar ndaj demokracisë, lirisë së qytetarëve, dhe sundimit të ligjit.”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × 4 =