Bavarezët kërkojnë 18 milionë € për Shaqirin

Sport
183
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14679″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]

Futbollisti i Bayern Munichut Xherdan Shaqiri  vlerësohet me plot 18 milionë euro nga skuadra e tij, e cila dëshiron ta largojë atë.

Sipas gazetës „Bild“, bavarezët kërkojnë 18 milionë euro për kosovarin. Presidenti i nderit i Bayern Munich, Franz Beckenbauer, kishte deklaruar se Shaqiri mund të largohet nga klubi gjatë afatit kalimtar të janarit.

Ai ka thënë se nuk dëshiron që Bayern-i të mbajë lojtarë të cilët nuk janë të kënaqur dhe që dëshirojnë të largohen.

Kosovari i Bayern Munich-ut është i pakënaqur me minutazhin e ofruar nga Pep Guardiola në ekip dhe, sipas gjitha gjasave, do të kërkojë skuadër të re.

Pas lajmit se Shaqiri dëshiron të largohet nga Bayern-i shumë klube kanë shprehur interesim për të, përfshirë këtu edhe skuadrat si: Roma, Juventus, Napoli, Liverpool, Manchester United dhe Tottenham.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five × 3 =