Shpërblimi për festat e fundvitit, qeveria vendos kush e përfiton

AktualitetKryesorePolitike
243
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14562″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave qeveria ka vendosur të shpërblejë në fundvit disa kategori, ndryshe nga viti i kaluar.

Në mbledhjen e drejtuar nga zv.kryeministri Niko Peleshi, pasi kryeministri Rama ndodhet në Beograd, është vendosur që të marrin shpërblim mësuesit e dalluar, fëmijët e policëve të rënë në detyrë, veteranët dhe pensionistët e vetmuar.

Po ashtu kategorisë së personave që do përfitojnë shpërblim i bashkohen edhe infermierët e doktorët e spitaleve si edhe drejtuesit në administratë që punuan shumë mirë.

 

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eighteen − four =