Limoni shumë i mirë për flokët me yndyrë

Shendeti
366
0
sample-ad

Limoni përpos faktit që na bën mirë për shëndetin, është mjaft i përdorur edhe për flokun tonë, por vetëm në rastet kur flokët janë të yndyrshme. Efekti ndriçues i limonit është përdorur gjithmonë. Atë duhet ta përdorim vetëm në rrënjën e flokëve.

Edhe në këtë rast, mirë do të ishte ekspozimi në diell për disa minuta. Përzieni në një filxhan ¼ lëng limoni të freskët dhe ¾ ujë mineral. Më pas, aplikojeni masën e përftuar në flokë dhe lëreni të veprojë për rreth dy orë. Për të shmangur efektin “tharje”, mos harroni që të përdorni zbutësin pas larjes me shampo. Në fund do të shihni rezultatin që keni pritur.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 3 =