Moyes konfirmon interesimin për Adnan Januzajn

Sport
186
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14410″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]David Moyes ka theksuar se do ta përforcojë skadrën spanjolle Real Sociedad me lojtarë gjatë merkatos dimërore të janarit.

Ish-trajneri i Manchester United, David Moyes, e ka konfirmuar në mënyrë indirekte interesimin e tij për mesfushorin kosovar, Adnan Januzaj që luan për United në Premier Lige.

Tanimë trajneri i Real Sociedadit theksoi se gjatë janarit do të tentojë ta përforcojë skuadrën e tij me lojtarë që do t’i marrë në huazim.

“Presidenti ka qenë shumë i mirë me mua dhe do të më lejojë të shikoj se ҫfarë mund të bëjë”, u shpreh Moyes.

“Qëllimi im është që ndoshta të hulumtojë në tregun e huazimeve që të sjell lojtarë në huazim”, shtoi trajneri skocez, shkruan Daily Mail.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

4 × four =