Durrës, sekuestrohen 40 kg kanabis në një makinë

AktualitetKronike
157
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14128″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një sasi lënde narkotike u sekuestrua mbëmjen e djeshme nga Policia kufitare e Porit të Durrësit. Droga u gjet në automjetin tip Benz me targa AA 772 KK, ku brenda saj ishin 40 kilogramë të llojit kanabis sativa, i cili po imbarkohej në tragetin e linjës Durrës-Bari. Mjeti drejtohej nga Ilir Gjoka banues në Tiranë, ndërsa mësohet se është në pronësi të Danica Ndrecës, banuese në Tiranë.

Policia kufitare ka arritur të identifikojë lëndën narkotike në momentin e imbarkimit si dhe vijon hetimet për persona të tjerë të përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

9 + seven =