Durrës, sekuestrohen 40 kg kanabis në një makinë

AktualitetKronike
275
0
sample-ad

Një sasi lënde narkotike u sekuestrua mbëmjen e djeshme nga Policia kufitare e Porit të Durrësit. Droga u gjet në automjetin tip Benz me targa AA 772 KK, ku brenda saj ishin 40 kilogramë të llojit kanabis sativa, i cili po imbarkohej në tragetin e linjës Durrës-Bari. Mjeti drejtohej nga Ilir Gjoka banues në Tiranë, ndërsa mësohet se është në pronësi të Danica Ndrecës, banuese në Tiranë.

Policia kufitare ka arritur të identifikojë lëndën narkotike në momentin e imbarkimit si dhe vijon hetimet për persona të tjerë të përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike.

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

four − one =