Ancelotti kërkon fitoren e Kampionatit botëror për klube

Sport
176
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”14023″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Real Madridi do të kërkoj të fitoj trofeun e radhës atë të Kampionatin botëror për klube. Sipas tajnerit italian Carlo Ancelotti skuadra nga Santiago Bernabeu e ka për detyrë ta fitoj këtë trofe.

Real Madridi nuk po njeh kundërshtarë në këtë sezon si në kampionat ashtu edhe në europë. Ekipi i Carlo Ancelotti, të premten mbrëma, e ka mposhtur Almerian me rezultat të thellë 1:4, në kuadër të La Ligas.

Kjo ishte fitorja e 20-të rresht e kampionit të Evropës, i cili tani synon të shpallet edhe kampion i Botës për klube.

I pyetur se nëse e kanë përdetyrë ta fitojnë këtë trofe? Ancelotti është përgjigjur: “Po. Çdo garë ku ne luajmë mundohemi ta fitojmë. Atmosfera dhe kohën janë të mira për ta fituar Kupën e Botës për klube“.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

10 + nine =