Ancelotti kërkon fitoren e Kampionatit botëror për klube

Sport
318
0
sample-ad

Real Madridi do të kërkoj të fitoj trofeun e radhës atë të Kampionatin botëror për klube. Sipas tajnerit italian Carlo Ancelotti skuadra nga Santiago Bernabeu e ka për detyrë ta fitoj këtë trofe.

Real Madridi nuk po njeh kundërshtarë në këtë sezon si në kampionat ashtu edhe në europë. Ekipi i Carlo Ancelotti, të premten mbrëma, e ka mposhtur Almerian me rezultat të thellë 1:4, në kuadër të La Ligas.

Kjo ishte fitorja e 20-të rresht e kampionit të Evropës, i cili tani synon të shpallet edhe kampion i Botës për klube.

I pyetur se nëse e kanë përdetyrë ta fitojnë këtë trofe? Ancelotti është përgjigjur: “Po. Çdo garë ku ne luajmë mundohemi ta fitojmë. Atmosfera dhe kohën janë të mira për ta fituar Kupën e Botës për klube“.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 × one =