Dëmtohet transformatori tek Zogu i Zi, disa zona të kryeqytetit pa energji

Aktualitet
155
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”13808″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Si pasojë e një defekti në transformatorin e Zogut të Zi, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar për ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit.

OSHEE ka njoftuar se pa energji elektrike janë dy fifera te nënstacioni i Zogut të Zi, rruga Bab Rexha , rruga Muhamet Gjollesha, rruga Kongresi i Lushnjes dhe rruga Ndre Mjeda.

Po ashtu pa energji ka mbetur edhe zona tek Pallati i Sportit Partizani.

Ndërkohë OSHEE njofton se po punohet për rregullimin e defektit dhe rikthimin e menjëhershëm të energjisë elektrike në këto zona.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five + thirteen =