Alonso bashkohet me McLaren

Sport
199
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”13632″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Fernando Alonso bashkohet sërish skuterin McLaren. Piloti spanjoll bëhet sërisht pjesë e kësaj skuadre mbas shtatë vitesh nga largimi i saj.

Fernando Alonso është bashkuar me skuadër të re pas largimit të tij me makinën italiane të Ferrarit. Kjo u konfirmua nga ekipi i McLaren në një ceremoni të mbajtur në fabrikën e tyre, dhe është dalja e parë zyrtare me skadrën e tij të re. McLaren ka vendosur që për sezonin e ardhshëm ne Formula 1 shoku i skuadrës për pilotin spanjoll, Fernando Alonso, do ta ketë veteranin anglez Jenson Button.

Nuk na ngelet gjë tjetër vetëm të presim garat e reja dhe rezultatet që do ketë Alonso, pasi pretendimi i skuadrës dhe i tij është që të shpallet kampion bote në Formula 1, gjë që nuk arriti të realizoj me skuadrën nga maranelo.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

18 − 2 =