Pesë artistë shqiptarë në Traviatën e Vjenës

Kulture
168
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”13359″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]“Pesë artistë shqiptarë në një Traviatë vjeneze. Shqipëria e vogël me talente të mëdha”, ka thënë ministrja Kumbaro, e cila është shprehur të jetë krenare me Ermonela Jahon, Saimir Pirgun e Dritan Luca, të cilët kanë qenë të përfshirë në skenë, por edhe dy artistët tjerë që kanë qenë pjesë e Orkestrës Filarmonike të Vjenës. “Traviata”, e Verdit e cila është prezantuar në Teatrin e Operas së Vjenës, Staatsopera, kurrë më shumë se sa në shfaqjen e fundit nuk ka pasur në një skenë me aq shumë artistë shqiptarë. Krenarë me interpretuesit lirikë të mrekullueshëm Ermonela Jahon, Saimir Pirgu e Dritan Luca, të cilët kanë qenë protagonistët kryesorë në skenë, por edhe dy artistët instrumentistë, pjesë e Orkestrës Filarmonike të Vjenës, Shkëlzen Dolli e Edison Pashko. “Traviata” e Viener Staatsopera do të vazhdojë të shfaqet me Ermonela Jahon dhe Saimir Pirgun edhe në datat 12 dhe 16 dhjetor 2014.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

fourteen − 4 =