Pas punonjësve të burgjeve, urdhri Ramës, kontroll policëve nëse kanë paguar energjinë

Aktualitet
146
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”13440″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në vijim të aksionit për mbledhjen e faturave të papaguara, qeveria ka vendosur që të kalojë në kontroll edhe efektivët e Policisë së Shtetit nëse kanë paguar në vite energjinë elektrike.

Pas verifikimit të faturave të energjisë elektrike për punonjësit e OSHEE-së dhe Drejtorisë së Burgjeve, çdo institucion buxhetor do të kalojë në sitë për të parë se sa janë paguar këto detyrime.

Lajmi u konfirmua edhe nga vetë Kryeministri Edi Rama në Forumin Kombëtar kundër Korrupsionit, ku deklaroi se në këtë moment po kontrollohet Policia e Shtetit. “Kështu do të krihen të gjitha institucionet, ku ka individë që janë borxhli ndaj sistemit me vite. Si mund të diskutojmë ne për luftë kundër korrupsionit, përveçse duke e modernizuar sistemin”, tha Rama.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 − one =