Braçe ironizon zgjedhjet në PD: Dy të akuzuar janë tani “Njëshi” dhe “Dyshi” i PD-së

AktualitetPolitike
339
0
sample-ad

Deputeti socialist Erion Braçe i ka ironizuar me tri fjali të shkurtra, figurat drejtuese të Partisë Demokratike, Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin, zgjedhur si Sekretar i Përgjithshëm nga Këshilli Kombëtar.

Duke aluduar, Braçe shkruan në rejtin social Facebook: “Një i akuzuar dhe i pagjykuar; një i gjykuar, i dënuar e më pas falur janë “Njëshi” dhe “Dyshi” i opozitës prej sot. Njëherësh, këta janë alternativa.”

Deputeti Arben Ristani, që u zgjodh Sekretar i Përgjithshëm i PD-së është akuzuar disa herë nga të majtët se ka qënë i dënuar me burg për korrupsion.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × 1 =