Besimtari i xhamisë arrestohet për armëmbajtje pa leje

AktualitetKronikeKryesore
337
0
sample-ad

Nga: Ismail Xhaferi

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar pasditen e sotme shtetasin Krenar Bani, 43 vjeç banor i lagjes Manalat, në Gjirokastër. Arrestimi i 43 vjeçarit  Bani  u bë pasi uniformat blu, pas informacioneve të marra në rrugë të ndryshme, ushtruan kontroll në banesë ku u gjendën  një armë e tipit ” Kallashnikov” dhe një krehër me fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Burimet policore bënë të ditur se 43 vjeçari Bani ishte besimtar  dhe frekuentues i rregullt i  riteve të ndryshme në  xhaminë e qytetit.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

1 × one =