Futbolli vishet me të “kuqe”, sonte Europa Ligë

Uncategorized
378
0
sample-ad

Ditën e sotme do të zhvillohen të gjitha takimet e raundit të katërt të kompeticionit të futbollit europian, Europa Ligë. Do të luhen 24 ndeshje ku ndër to, takimet që bien në sy janë, ajo mes turqëve të Beshiktash që do të përballen me serbët e Partizanit të Beogradit, St Etiene kundër Interit, Everton kundër Lilë dhe Fiorentina kundër PAOK-ut.

Ja 24 përballjet e këtij raundi.

Dynamo Moscow             –              Estoril

Qarabag               –              Dnipro

Apollon –              B. Moenchengladbach

Asteras Tripolis –              Tottenham

Astra     –              Celtic

Besiktas               –              Partizan

Zagreb  –  Salzburg

FC Copenhagen                –              Club Brugge

HJK         –              Torino

Panathinaikos    –              PSV

St Etienne           –              Inter

Zurich    –              Villarreal

Dynamo Kiev     –              Aalborg

Everton                –              Lille

Feyenoord          –              Rijeka

Fiorentina           –              PAOK

Guingamp           –              Din. Minsk

Legia      –              Metalist Kharkiv

Lokeren               –              Trabzonspor

Napoli   –              Young Boys

Rio Ave –              Steaua Bucuresti

Sevilla   –              St. Liege

Sparta Prague    –              Slovan Bratislava

Wolfsburg           –              Krasnodar

Facebook Comments

POST A COMMENT.

19 + 2 =