Ora që e njofton kohën me zë

Shkenceknologji
293
0
sample-ad

Kompania “HP” në fillim të këtij viti bashkëpunoi me stilistin Michael Bastian për orën e mençur. Shitësit online me pakicë kanë thënë se nga e premtja e ardhshme do ta kenë atë në shitje, dhe “The Wall Street Journal” ka marrë një vështrim të parë nga pajisja.
Sipas “Journal”, ora e mençur “MP Chronowing” do të jetë në dispozicion me lëkurë, gomë apo me shirita najloni për 349 dollarë, ose me një rrip krokodili e kristale për 649 dollarë. Asnjëri nga versionet nuk duket si “Smartwatch” tipik. Diametri i saj prej 44 milimetrave, e bën atë të duket mjaft e madhe.
Kjo orë nuk e ka ekranin me prekje, por një ekran “LCD” të zi dhe të bardhë për njoftimet. Ajo nuk ka mikrofon për komandat zanore nga përdoruesi, dhe as nuk mat hapat tuaj gjatë vrapimit. Përveç ekranit “LCD”, “MB Chronowing” përfshin një njoftim të kohës me zë. Bateria është thënë se do të zgjasë deri në shtatë ditë, dhe mund të përdoret nga të dy sistemet operative, “Android” dhe “iOS”.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

ten + one =