Shqiponjmania, “infektohet” edhe Mustafi

Sport
640
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4623″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Vazhdon “shqiponjmania” në fushën e blertë të futbollit. Futbollisti i radhës i prekur nga ky “virus”, ka qenë lojtari i skuadrës spanjolle të Valencias, Shkodran Mustafi. Mustafi është me origjinë Shqiptare por që luan me kombëtaren Gjermane.

Në mbrëmjen e kaluar ai shënoi dy gola që e ndihmuan skuadrën e tij të fitonte me rezultatin 1-3. E veçanta në këtë takim, përveç dy golave të Mustafit, ka qenë dhe festimi i këtij të fundit, i cili me duart e tij ka formuar shqiponjë dykrenare.

Faktikisht, ky “virus” ka prekur më shumë lojtarët me origjinë Shqiptare por që luajnë me kombëtare të tjera, dhe e shohin këtë si rast për të treguar atdhetarizmin e tyre.[/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”4624,4625,4626,4627,4628″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

ten − 3 =