Partizani i vetëm në krye të Superligës

Sport
310
0
sample-ad

Janë zhvilluar të gjitha takimet e javës së njëmbëdhjetë të kampionatit të futbollit Shqiptar. Skuadra kryeqytetase, Partizani, ka arritur të fitojë kundër Apolonisë së Fierit me rezultat minimal, 1-0. Ndërsa skudra tjetër Kryeqytetase, që ishte në vend të parë, Tirana, është ndalur në barazim pa gola kundër Flamurtarit të Vlorës.

Aktualisht Supërligën Shqiptare e kryeson Partizani me 24 pikë, më pas vjen Tirana me 22, gjithashtu Kukësi posedon 22 pikë, Skënderbeu 21, Laçi 16, Flamurtari 14, Teute 13, Vllaznia 8, Apolonia 7 dhe në fund të renditjes gjendet Elbasani me vetëm 3 pikë.

Ja rezultatet e javës së 11.

Flamurtari – KF Tirana     0 : 0

Partizani – Apolonia Fier                1 : 0

Elbasani – Kukesi               0 : 2

Laci – Skenderbeu            0 : 2

Vllaznia – Teuta 1 : 2

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × one =