Ju prezantojmë me supermakinën që ka 2000 kuaj fuqi

Auto
407
0
sample-ad

Kjo është padyshim makina e së ardhmes. Ajo quhet,“Trion Nemesis”, dhe do të ketë një motorr të dyfishtë “V8” që do ti lejojë asaj një fuqi marramendëse prej 2000 kuaj fuqi.

Tingëllon joshëse, por si shumë supermakina të tjera, edhe kjo gjithashtu mund të jetë vdekjeprurëse. Krijuesit e kësaj “mrekullie”, më herët prezantuan këtë projekt ambicioz, dhe tani ata thonë se kjo supermakinë do të fillojë të ndërtohet në vitin 2016.

Kompania Trion mendon që të prodhojë 60 kopje të kësaj autoveture, e cila do të nxirret në treg me çmimin fillestar prej 1 milion dollarë për njësi.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

15 − 4 =