Eksploziv ndërtesës në km shtatë të autostradës

AktualitetKryesore
241
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4550″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Një ndërtese të ndodhur në kilometrin shtatë të autostradën Tiranë-Durrës, është bërë pre e një sulmi me tritol, ndërsa ka shpërthyer kati i parë i saj i cili ishte në ndërtim.

Sipas policisë së kryeqytetit, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm.Ndërtesa e sulmuar me eksploziv ka qenë disakatëshe. Nga shpërthimi me lëndë plasëse të llojit tritol nuk ka patur viktima njerëzore por vetëm dëme material.Godina e sulmuar, thotë policia, është prone e shtetasit Nexhat Sheqi, 54 vjeç, ndërsa dyshohet që shpërthimi të jetë bërë me 150 gram tritol. Objekti është drejt përfundimit dhe do të shërbejë si depo farmaceutike e “Rejasi Pharm”por  edhe për vendosjen e zyrave të administratës.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

20 + ten =