Reali në vend të pare, humbet Barcelona

Sport
303
0
sample-ad

Ditën e sotme kanë luajtur tre skuadrat kryesore të kampionatit spanjoll për javën e dhjetë. Real Madrid dhe Atletikko Madrid kanë arritur të marrin fitore ndaj kundërshtarëve të tyre, ndërsa Barcelona ka humbur në takimin e sotëm. Reali mundi Grandan me rezultatin e thellë 4-0, Atletiko mundi Cordobën me rezultatin 4-2 ndërsa Barcelona humbi në “Camp Nou” ndaj Real Sociedad me rezultatin e ngushtë 0-1.

Ajo që vlen të theksohet është se pas kësaj humbjeje Barça humbet edhe vendin e parë në renditje, dhe kryesimin e merr Reali, pastaj vjen Atletiko dhe Barcelona në vend të tretë. Përkatësisht Reali ka 23 pikë, Atletiko ka 22 dhe “katalanasit” me 21.

Ndeshjet e rrallës për këto tre ekipe do të jenë: Barcelona do të përballet me Almeria, Real Madrid me Rayo Vallecano dhe Atletiko Madrid kundër Real Sociedad.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two + 17 =