Reali në vend të pare, humbet Barcelona

Sport
224
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4531″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ditën e sotme kanë luajtur tre skuadrat kryesore të kampionatit spanjoll për javën e dhjetë. Real Madrid dhe Atletikko Madrid kanë arritur të marrin fitore ndaj kundërshtarëve të tyre, ndërsa Barcelona ka humbur në takimin e sotëm. Reali mundi Grandan me rezultatin e thellë 4-0, Atletiko mundi Cordobën me rezultatin 4-2 ndërsa Barcelona humbi në “Camp Nou” ndaj Real Sociedad me rezultatin e ngushtë 0-1.

Ajo që vlen të theksohet është se pas kësaj humbjeje Barça humbet edhe vendin e parë në renditje, dhe kryesimin e merr Reali, pastaj vjen Atletiko dhe Barcelona në vend të tretë. Përkatësisht Reali ka 23 pikë, Atletiko ka 22 dhe “katalanasit” me 21.

Ndeshjet e rrallës për këto tre ekipe do të jenë: Barcelona do të përballet me Almeria, Real Madrid me Rayo Vallecano dhe Atletiko Madrid kundër Real Sociedad.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

8 − two =